58775 بازدید

بهترین کود برای رشد سریع گل و گیاه خانگی

آگهی دهنده: کشاورزی آنلاین

بهترین کود برای رشد سریع گل و گیاه خانگی

محصولات گرینی مکس تامین کننده عناصر غذایی پر مصرف و کم مصرف شامل نیتروژن، فسفر، پتاسیم ، کلسیم، منیزیم، گوگرد، آهن ، روی ، منگنز، بور و مولیبدن بوده که برای رشد و نمو گیاه ضروریست 
همچنین وجود اسید هیومیک به همراه چندین نوع اسید آمینه ضروری در این محصول باعث غنی تر شدن آن از نظر غذایی شده است.

مصرف این کود همراه با آب آبیاری حجم ریشه های موئین ، فعالیت فتوسنتزی و تولید گل در گیاه را افزایش می دهد.این محصول به طور اختصاصی برای گیاهان گلدار و برگی تولید شده است.

مزایا:
- ریشه دهی سریع گیاه
- تحریک رشد و افزایش سیزینه گیاه
- افزایش ظرفیت تبادل کاتیونی (CEC) خاک گلدان
- کمک به مقابله با شوک ناگهانی از جابجایی گیاه و تعویض گلدان
- بهبود سلامت رشد گیاه


دستورالعمل مصرف کودهای گرینی مکس برای گلهای زینتی آپارتمانی:
این کود تنها قابلیت جذب از طریق ریشه را دارد که کار را برای شما دوستداران گل و گیاه راحت تر میکند زیرا مشکلات محلولپاشی و تهیه ادوات و اندازه گیری مقدار مصرف کود را از روی دوش شما بر می دارد.
بدین منظور ۵ میلی لیتر (سی سی) ازآن را در یک لیتر آب حل نموده (پنج در هزار)وگیاهان را با آن آبیاری نمایید.این کار را در فصل بهار و تابستان هر هفته یک بار تکرار نمایید.


مطالعه مطلب زیر را از دست ندهید

برای تامین شرایط مساعد برای گیاهان، حداقل به بیش از 10 عنصر غذائی نیاز دارند. 
عناصری که از طریق خاک و یا محلولپاشی تامین می شوند.
این عناصر شامل :
1- ازت فسفر پتاسیم که عناصر پر مصرف می باشند و بیشترین کمبود در خاک از این سه عنصر می باشد. 
 2- کلسیم منیزیم گوگرد که از نظر تغذیه گیاهان در مرحله دوم اهمیت قرار دارند. 
3- آهن روی منگنز مولبیدن و بر که عناصر کم مصرف و یا میکرو هستند که به مقدار ناچیز مورد استفاده گیاهان قرارمی گیرند 
اما هر کدام از آنها در اعمال حیاتی گیاهان نقش بسزایی دارند. کمبود هر یک از عناصر اصلی و فرعی در گیاهان باعث ایجاد عارضه یا ظهور علائمی خاص در دروی اندام های مختلف گیاه می شوند. 

خاکی که در باغچه و یا مزرعه آماده می گردد از نظرخواص فیزیکی و شیمیایی دچار کمبود بعضی از عناصر است و برای جبران کسری ان می بایستی از عوامل حاصلخیز کننده نظیر کودهای کامل شیمیایی از طریق مصرف چالکود و یا مصرف قبل از کشت و یا از طریق محلولپاشی استفاده نمود. 

در مورد خاکی که برای استفاده گیاهان گلدانی نیز تهیه می گرددبه علت فعالیت ریشه د رمحیط محدود گلدان و برداشت عناصر غذائی توسط گیاه از این محیط محدود و همچنین شستشو عناصر غذائی به علت آبیاری پی در پی، گیاه شدیدا" دچار فقر مواد غذائی گشته و می با یستی حتما توسط کودهای شیمیایی نسبت به رفع این کمبود اقدام کرد. 

بنابراین توصیه می گردد بجای استفاده از کودهای شیمیایی ساده و یا تک عنصری،از کودهای کامل شیمیایی که قابل اطمینان بوده و نسبت دقیقی از مجموعه عناصر مورد نیاز و قابل جذب گیاه می باشد، استفاده کنید و طی دستورالعمل های داده شده مصرف نمایید. 

پی اچ خاک در پرورش گیاهان زینتی اهمیت بسزائی دارد و حداکثر جذب مواد غذائی هنگامی صورت می گیرد که خاک دارای PH متعادل و برای گیاهان زینتی در حدود 5/5 الی 7 می باشد. در چنین PH است که اکثر عناصر نظیر فسفر آهن و بر و غیره به حالت محلول در آب در آمده و گیاهان قادر به جذب آن خواهند بود. 

در صورت خرید اینترنتی به سایت کشاورزی انلاین مراجعه بفرمایید و چنانچه تمایل به خرید تلفنی دارید می توانید با شماره های زیر، تماس حاصل فرمایید.
۰۱۷۳۲۱۲۰۴۸۰-۸۱ ساعت ۸ الی ۱۵
۰۹۱۲۰۹۷۹۸۹۲  ساعت ۸ الی ۲۲
تماس از طریق تلگرام و یا واتس اپ :
۰۹۱۱۳۷۱۶۵۶۸

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت