6338 بازدید

کودمایع ان پی کا نوتریکا

آگهی دهنده: نوتریکا

کودمایع ان پی کا نوتریکا

کودمایع ان پی کا 17-17-17 نوتریکا با داشتن سه عنصر اصلی ازت، پتاس و فسفر در رشد سریع گیاه بسیارموثر است . 
این کود با داشتن ترکیبـات مختلف نیتروژن در این کود تعادل منـاسبی در گیـاه به وجود می آورد، به گونه ای که تنفس ریشه و موازنه بار در ریشه را کنترل می کند. از آنجایی که نیترات جذب شده می بایست توسط گیاه احیاء شود و سپس در ترکیبـات آلی قرار گیرد در شرایط رشد سریع گیاه این مسئله می تواند بخشی از انرژی گیاه را گرفته و مدت زمانی را صرف تبدیل نیترات به آمونیم و سپس اسیدهای آمینه لازم کند .
 مصرف این محصول در زمان رشد سریع و سبزینگی گیاه انجام می شود تا نیاز گیاه به این عنصر حیاتی مرتفع گردد. این محصول با درصد خلوص بالای عناصر غذایی ساخته شده به گونه ای که عناصر غذایی حداکثر جذب از طریق ریشه و همینطور سطح برگ را دارا می باشد و در ساختار فیزیولوژیکی گیاه وارد می شود و همینطور عناصر کم مصرف موجود در کود به فرم کلاته تهیه شده اند به گونه ای که بتواند کمبود تمام عناصر غذایی را بر طرف سازد . با توجه به شرایط خاکهای ایران که غالبا آهکی و باPH بالا می باشد، جذب عناصر کم مصرف (ریز مغذی) از ریشه با سختی همراه است . یکی از راههای مناسب مصرف این کود به صورت محلول پاشی می باشد که قابلیت جذب بسیار بالایی خواهد داشت و با توجه به کلات بودن ریز مغذی های موجود در این کود که تحت تاثیرPH شیره سیتوپلاسمی قرار نمی گیرند و رسوب نمی کنند. خصوصیات کود ان پی کا نوتریکا:
1- دارای درجه حلالیت بالایی در آب بوده و پس از حل شدن در آب یک محلول کاملا یکنواخت و بدون مواد معلق به وجود آورده, لذا از رسوب زایی در سیستمهای آبیاری جلوگیری می نماید. 
2- دارای خاصیت ضد کلوخی شدن می باشد. 
3- عنصر آهن موجود در آن بصورت کلات بوده و در نتیجه بازدهی تاثیر عنصر آهن حداکثر می باشد. 
4- کلیه عناصر ریز مغذی نیز بصورت کلات هستند بنابراین باعث ماندگاری بیشتر عناصر خاک و جذب کامل آنها توسط ریشه می گردد. 
5- به دلیل جذب بالا مخصوصا در مراحل اولیه رشد رویشی و یا هنگام توسعه ریشه های جدید در انواع زراعت ها و گیاهان زینتی مناسب می باشد و گیاه را برای گلدهی و تشکیل میوه با بهترین کیفیت آماده می سازد . میزان بالای نیتروژن منجر به بهبود رشد رویشی گیاه می شود. 
6- با توجه به نسبت میان عناصر در این فرمول در مراحل آغاز رشد میزان بالای نیتروژن مورد نیاز را فراهم مینماید . همچنین وجود فسفات نسبی در این محصول به رشد ریشه کمک می کند. 
7- در خصوص فلزات سنگین دارای آنالیز کنترل شده مطابق استاندارد می باشد. 
8- این محصول به علت عاری بودن از کلر و نوع مواد بکار رفته در فرمولاسیون فاقد خطر نمک زایی در خاک هستند. ( LOW EC) 

مقدار و زمان مصرف کود مایع نوتریکا:
مقدار مصرف  کود مایع نوتریکا برای محصولات زراعی دو لیتر در هکتار و برای محصولات باغی سه تا پنج در هزار جهت محلولپاشی توصیه می گردد و میزان مصرف جهت آبیاری ( بسته به نوع آبیاری) بین دو تا سه برابر مقدارمحلولپاشی متغیر خواهد بود.
مصرف کود مایع نوتریکا در کلیه محصولات باغی و زراعی، طی دوره رشد بر حسب نیاز گیاه امکان پذیر میباشد.

توجه : محلول پاشی برگ ها باید در خنک ترین ساعات روز انجام شود .قبل از اختلاط با سایر سموم و کودها jar test انجام شود و پس از اطمینان از سازگاری فیزیکی در سطح کمی از مزرعه آزمایش و در صورت مثبت بودن اختلاط می توان آنرا در سطح وسیع بکار برد. 


در صورت تمایل به خرید این محصول می توانید با شماره های زیر، تماس حاصل فرمایید.
۰۱۷۳۲۱۷۶۶۵۷  ساعت ۹ الی ۱۵
۰۹۱۲۰۷۹۱۳۹۷  ساعت ۱۵ الی ۲۲
تماس از طریق تلگرام و یا واتس اپ :
۰۹۱۲۰۷۹۱۳۹۷

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت