8621 بازدید

کود ویژه خربزه هندوانه

آگهی دهنده: کیا سبز آشیان کوشا

کود ویژه خربزه هندوانه

کود پیشنهادی خربزه و هندوانه و طالبی (صیفی جات) NPK(12-24-16)+TE Phosphofol-W NPK(6-12-8)+TE Phosphofol-LW 
خصوصیات کود پیشنهادی هندوانه و خربزه : 
- فسفر یکی از مهمترین عناصر برای رشد و نمو ریشه مخصوصا در شرایطی که خاک سرد است محسوب می گردد،همچنین برای رشد زایشی و تشکیل میوه ضروری است. در صورت کمبود فسفر برگهای جوان کوچک مانده و سفت و شکننده و کم رنگ و آبکی می گردند و در نهایت برگها چروکیده، قهوه ای وسپس خشک می گردند. 
- کمبود پتاسیم ابتدا در برگهای پیر ظاهرمی شود و برگ را دچار پیچیدگی نموده و باعث نکروزه و سیاه شدن آن می گردد. این کود پودری با درصد بالای پتاسیم مقاومت گیاه را در برابرکم آبی و خطرات سرمازدگی و آفات و بیماریها افزایش می دهد و راندمان آب آبیاری و کود نیتروژنه را افزایش و تحمل گیاه را به شوری و تنش ناشی از کمبود آب افزایش می دهد همچنین عنصر پتاس مصرف شده در این کود از منشاء غیر کلریدی است برای زمین های شور و سبک بسیار مناسب بوده و برای تولید محصول با کیفیت بالا، بسیار ضروری می باشد. 
- افزایش طول دوره باردهی 
- زود رس شدن محصول 
- افزایش ماندگاری بعد از برداشت 
- افزایش تناژ محصول 
- افزایش کیفیت تناژ از نظر رنگ و طعم و درصد قند(شیرین تر شدن محصول ) 
- افزایش ماندگاری بعد از برداشت(انباری ) 
- مقاومت در مقابل ترکیدگی خربزه و خوش رنگ شدن و زرد شدن خربزه 
- افزایش مقاومت گیاه به بیماریهای قارچی و خشکی و آفات 
- افزایش رشد ریشه و سطح برگ و قدرت فتوسنتزی برگ 
- این محصول به علت عاری بودن از کلر و نوع مواد بکار رفته در فرمولاسیون فاقد خط نمک زایی در خاک هستند. ( LOW EC) 
- در خصوص فلزات سنگین دارای آنالیز کنترل شده مطابق استاندارد می باشد . 
روش استفاده کود پودری هندوانه و خربزه (برنامه غذایی) در روش محلول پاشی برگی : 
در ابتدای دوره رشد(مرحله 8 – 6 برگی ) که ریشه توسعه چندانی پیدا نکرده بهتر است از کود پودری+TE ( 10 -52 – 10)NPK Phosphofol استفاده شود و 21 روز بعد از مرحله اول و 30 روز بعد از مرحله دوم (بعد از میوه دهی ) اقدام به محلول پاشی کود پیشنهادی صیفی جات TE(16 – 24 – 12 ) NPK به مقدار 4 – 3 کیلو گرم در هکتار نمایید. البته غلظت محلول پاشی از3 تا5 کیلو در هزار متفاوت است و در هوای خنک و سیراب بودن گیاه می¬توان غلظت بالا را استفاده نمود. 
روش آبیاری : در زمان پیدایش میوه که گیاه احتیاج مضاعف به غذا دارد لازم است در تغذیه دقت شود لذا در این دوره استفاده از مصرف خاکی در روش آبیاری الزامی است. بهتر است کود پیشنهادی در شیارهایی با فاصله  7- 5 سانت در اطراف بذر ریخته،کاملا" با خاک مخلوط گردد تا به جوانه زنی بذر صدمه¬ای نزند. یا اینکه 10 کیلو کود را در بشکه پلاستیکی حل نموده و در یک پنجم زمان آبیاری مصرف نمایید. 
توجه : در اوایل پاییز میزان 10- 5 تن در هکتار کود حیوانی قبل از کاشت به زمین داده شود. 
- محلول پاشی در ساعات خنک روز عموما صبح زود یا هنگام عصر انجام شود. قبل از اختلاط با سایر سموم و کودها jar test انجام شود و پس از اطمینان از سازگاری فیزیکی در سطح کمی از مزرعه آزمایش و در صورت مثبت بودن اختلاط می توان آن را در سطح وسیع بکار برد.

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت