6838 بازدید

بایوفلش لاروکش بیولوژیک ویژه کنترل پشه‌ها

آگهی دهنده: بایوران

بایوفلش لاروکش بیولوژیک ویژه کنترل پشه‌ها

لاروکش بیولوژیک بایوفلش بایوفلش با فرمولاسيون گرانول آهسته‏ رهشی شامل مادۀ موثره اندوتوكسين باسیلوس تورینجینسیس واريته MH14 است که در كنترل لارو پشه‏‌های آنوفل، آاِدس و کولکس که ناقل بیماری‏‌هایی نظیر مالاريا، تب‌دانگ، تب‌زرد، چيكونگونيا و آنسفاليت ژاپني هستند کاربرد دارد؛ بایوفلش جهت کنترل پشه‏‌های مزاحم شهری (کولکس‌خانگی) مصرف مؤثری دارد. استفاده از این لاروکش می‏‌تواند چرخه انتقال بیماری به انسان را قطع و نقشی پیشگیرانه ایفا نماید. محل مصرف: مصرف بايوفلش در آب آشاميدني و مزارع مجاز است. اين محصول كاملاً به صورت بهداشتي تهيه شده و خوردن آن غیر از لاروهای پشه براي هيچ جانداري زيان‌آور نيست. چگونگي مصرف: بايوفلش بايستي روي سطح آب، مثل پاشيدن بذر، پاشيده شود. اطمينان حاصل شود كه تمامي سطح زيستگاه لاروي به شكل مناسب و يكنواخت لاروكشي شده است. ماده فعال بايوفلش قابل حل در آب نبوده لذا توزيع بايوفلش فقط در قسمتي از زيستگاه لارو، ضامن لاروكشي در همه سطوح آن نيست. براي استفاده در نيزارها، باتلاقها و شاليزارها كه پوشش گياهي دارند بايستي دقت شود كه بايوفلش بنحوي پاشيده شود تا با سطح آب تماس داشته باشد. پشه‌ها معمولاً در حاشيه زيستگاه‌هاي لاروي تخمریزی مي‌كنند لذا در بركه‌هاي بزرگ، استخرها و درياچه‌هاي كوچك، بايوفلش بايد تا فاصله ۳ تا ۴ متري خشكي پاشيده شود. دوز مصرف: به منظور كسب اطمينان از بكارگيري دوز كافي بايوفلش، ابتدا سطح زيستگاه لاروي اندازه گرفته شده، سپس دوز مناسب بر مبناي ۱۷۰۰ گرم در هكتار محاسبه و استفاده گردد. توجه: در زيستگاه‌هاي لاروي كوچك (سطح كمتر از ۵ مترمربع) دوز توصيه شده يك گرم در مترمربع مي‌باشد. در زيستگاه‌هاي لاروي با پوشش گياهي بالا و يا زيستگاه‌هاي لاروي با آب كدر (مانند فاضلاب) و زيستگاه‌هاي لاروي كه لارو سن ۳ و ۴ به تعداد فراوان در آن ديده مي‌شود دوز توصيه شده ۳/۵ تا ۴ كيلوگرم در هكتار مي‌باشد. دوره زماني کاربرد: • براي كنترل پشه‌ها و تا حصول نتيجه نهايي در فصل فعاليت پشه‌ها هر دو هفته يكبار عملیات لاروكشي تكرار شود. • در زيستگاه‌هايي كه جريان آب وجود دارد مانند حاشيه چشمه‌ها و جوي‌هاي آب، عملیات لاروكشي بطور هفتگي انجام شود. 
روش نگهداری : 
• براي نگهداري بايوفلش نيازي يه يخچال يا زنجيره سرما نيست بلكه در دماي معمول اطاق قابل نگهداري است. بايوفلش نبايد در محيط سرباز و در معرض تابش مستقيم آفتاب انبار گردد. 
• پس از باز كردن پاكت بايستي بايوفلش در مقابل رطوبت محافظت شود و از باز گذاردن پاكت آن خودداري گردد. 
• رطوبت ممكن است باعث كم شدن اثر آن شود بنابراین از گذاردن پاكت باز شده در يخچال به دليل رطوبت بالاي محيط يخچال خودداري شود. 
مكانيسم اثر : بايوفلش اثر تماسی نداشته بلكه بايد ماده فعال آن توسط لارو پشه بلعیده شود پس از بلعیده شدن توسط لارو ۲۴ تا۴۸ ساعت طول مي‌كشد تا اثرات لاروكش ظاهر شود؛ در نتيجه استفاده از بايوفلش تعداد پوپ (شفیره) در زيستگاه لاروي كاهش محسوسی مي‌یابد و مي‌تواند بعنوان معيار ارزيابي اثربخشي بايوفلش پايش شود. مزايا : 
• بایوفلش هيچگونه اترات زيانبار زيست محيطي ندارد و به جهت بيولوژيك بودن و امكان استفاده با حداكثر دوز، ‌بروز مقاومت در ناقلین را تقريباً غير ممكن كرده است. 
• بایوفلش کاملاً بی‌خطر است و نیازی به استفاده از ماسک و دستکش و ... در هنگام استفاده از آن نمی‏‌باشد. 
• بایوفلش سمیت استنشاقی و تماسي ندارد و حساسیت‌زا نیست و در صورت خوردن اتفاقی، از بدن دفع می‌‏شود. 
• بایوفلش جايگزين سموم شيميايي، فسفره و گازوئيل و ... است. 
توجه : 
• بایوفلش با فرمولاسیونی گرانول در مكان‌هاي خشک (بدون آب) کاربرد ندارد. 
• بايوفلش در زيستگاه‌هاي لاروي كه آب آن شديداً قليايي است (PH>۹ به دليل كاهش اثر آن توصيه نمي‌شود) 
• دور از دسترس کودکان نگهداري شود. 
کرج، گلدشت، خیابان هشتم غربی 

در صورت تمایل به خرید این محصول می توانید با شماره های زیر، تماس حاصل فرمایید.
۰۱۷۳۲۱۷۶۶۵۷  ساعت ۹ الی ۱۵
۰۹۱۲۰۷۹۱۳۹۷  ساعت ۱۵ الی ۲۲
تماس از طریق تلگرام و یا واتس اپ :
۰۹۱۲۰۷۹۱۳۹۷

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت