6317 بازدید

کود بیولوژیک ویژه سویا رشد افزا بایوران

آگهی دهنده: بایوران

کود بیولوژیک ویژه سویا رشد افزا بایوران

کود بیولوژیک ویژه سویا سويا به دليل پروتئين زياد، براي رشد طبيعي و عملكرد بالا به عناصر غذايي زيادي از جمله ازت كه يكي از اصلي‏‌ترين اين عناصر در ساختمان پروتئين است احتياج دارد. تحقيقات به عمل آمده توسط متخصصان نشان مي‏‌دهد مناسب‏ترين و مطمئن‏‌ترين روش براي توليد محصول سويا با عملكرد بالا استفاده از كود بيولوژيك وي‍‍ژه سويا (مايه تلقيح سويا) مي‏‌باشد. 
مکانیسم اثر : 
باكتري‏‌هاي موجود در مايه تلقيح سويا (Bradyrhizobium Japonicum) با متصل شدن به ريشه گياه موجب بوجود آمدن گره‏‌هايي مي‏‌شوند كه ازت موجود در هوا را تثبيت و به فرم قابل جذب توسط گياه تبديل مي‏‌كنند.  
میزان و نحوه مصرف : 
۵۰۰ میلی‌لیتر (معادل دو لیوان) از مايه تلقيح سويا برای تلقیح ۶۰ تا۷۰ کیلوگرم بذر مرغوب (برای یک هکتار) کفایت می‏‌کند که خود دارای مواد چسباننده و محافظ است. 
• ابتدا محتويات ظرف، بخوبی تکان داده شود. 
• بذرها را درون بشکه دوار (بشکه‏‌های ضد عفونی بذر و یا بتونیر) و یا روی نایلون پلاستیکی ریخته و بتدریج بایوسوی را روی بذرها بطور یکنواخت پاشیده و بذرها را زیر و رو کنید تا تمام آنها با مایه تلقیح سویا آغشته شوند. 
• کود بیولوژیک بایوفارم (ویژه باغبانی) رشد ریشه گیاه، متأثر از محیط اطراف خود به ویژه میکروارگانیسم‌‏های همزیست می‏‌باشد که در میان جوامع میکروبی، باکتری‌های ریزوسفری محرک رشد گیاه (PGPR) از اهمیت ویژه‌‏ای برخوردارند. ماده مؤثره این محصول تلفیقی از باكتري‌ها و قارچ‌هايي از جمله ازتوباكتر، آزوسپريليوم، گونه‌هاي مختلف سودوموناس و باسيلوس‌هاي مشخص می‌باشد كه نقش مهمي در تثبيت ازت، رهاسازي فسفات از تركيبات معدني و توليد و ترشح آنزيم فسسفاتاز و آزاد كردن پتاسيم دارد. 
مزایاي استفاده از كود بيولوژيك بايوفارم :
• كمك به كاهش مصرف و جذب بهينه كودهاي شيميايي و افزايش عملكرد درخت 
• تبديل عناصر نيتروژن، فسفر و پتاسيم از فرم غيرقابل جذب به فرم قابل جذب براي گياه 
• تقويت و گسترش سيستم ريشه و تارهاي كشنده و افزايش قدرت جذب عناصر از جمله عناصر ريزمغذي نظير آهن و روي 
• كمك به توسعه سريع سيستم ريشه‌اي، تقويت بنيه نهال‌ها و بهبود رش آنها در سال اول انتقال، افزايش جذب آب و مواد غذايي 
• افزايش قدرت تحمل درختان به تنش‌هاي محيطي غيرزنده (خشكي و شوري و ...) و عوامل زنده (بسياري از بيماري‌هاي خاكزاد) کود بیولوژیک رشدافزا (ویژه محلول پاشی) اندام هوایی گیاهان (فيلوسفر) با طیف نسبتاً وسیعی ‏از میکروارگانیسم‏‌ها پوشیده شده است که دارای تأثیرات زیادی در رشد، سلامت وعملکرد گیاهان است. مطالعات انجام شده ثابت کرده است باکتریهای مفید جداشده از فیلوسفر گیاهان قادرند پس از محلول‏‌پاشی بر روی سطح برگ و اندامِ‏ هوایی با مکانیسم‏‌های مختلف، رشد و عملکرد گیاهان زراعی را افزایش دهند. سودوموناسها يكي از باکتریهای عمده ساکن در فیلوسفر گیاهان هستند و از پتانسیل بالايی برای استفاده در تولید کودهای بیولوژیک ویژه محلول‏‌پاشی برخوردارند. باکتریهای تثبیت‌کننده ازت مانند آزوسپریليوم نیز بدلیل خصوصیات محرک رشدی مانند تثبیت بیولوژیک ازت نیز می‏‌توانند در تأمین بخشی از نیتروژن موردِ نیاز گیاه مؤثر باشند. ماده فعال این محصول تلفیقی از باکتریهای Azospirillum و Pseudomonas می‏‌باشد که قابلیت کاربرد بصورت محلول‏‌پاشی داشته و نقش مهمی در افزایش رشد گیاه ایفا می‏‌کند. 
مزایا : 
قابلیت کاربرد آسان بویژه در مساحت‏‌های زیادِ کشت مانند کشت و صنعت‏‌ها، افزایش سطح سبز مزرعه، یکنواختی مزرعه، افزایش تحملِ گیاه نسبت به تنش‏‌های زنده (بسیاری از بیماریهای خاکزاد)، کاهش میزان مصرف کودهای شیمیایی و نهایتاً افزایش رشد و عملکرد محصول از مزایای استفاده از این محصول می‏‌باشد 
روش مصرف : 
بمنظور حصول نتیجه مطلوب از کاربرد کود بیولوژیک رشد‏ افزا لازم است بر اساس نوع گیاه ، بوسيله سمپاش، محلول‌پاشي صورت پذيرد. اطلاعات بیشتر را از طریق لیک زیر در سایت ما دنبال کنید. بایوفارم (ویژه زراعت) کود بیولوژیک تقویت کننده رشد گیاه بروز مشكلات اقتصادي و زيست محيطي ناشي از مصرف بي‏ رويه كودهاي شيميايي و نيز توجه به قابليتهاي ذاتي موجودات خاكزي بويژه ميكروارگانيسمها، توجه روز افزون به کودهای بیولوژیک را در پی ‏‏‏داشته است. رشد ریشه گیاه، متأثر از محیط اطراف خود به ویژه میکروارگانیسم‏های همزیست می‏باشد که در میان جوامع میکروبی، باکتریهای ریزوسفری محرک رشد گیاه (PGPR) از اهمیت ویژه‏ای برخوردارند. ماده مؤثره این محصول تلفیقی از سویه‏ های ازتوباكتر، آزوسپريليوم، گونه هاي مختلف سودوموناس و باسيلوس هاي مشخص مي باشد کود بیولوژیک بایوفارم قابل مصرف در كليه محصولات زارعي است. اين كود بيولوژيك ، واجد باكتريهاي مولد هورمونهاي محرك رشد گياه و اصلاح كننده ساختمان خاك است و در عين حال نقش مهمي در كاهش استفاده از كودهاي شيميايي ايفا ميكند. 
روش مصرف : 
روش بذرمال : برای بذرمال کردن بذر، از مقدار مناسب کود مایع بیولوژیک بایوفارم استفاده می‏گردد. بدین منظور ابتدا بذرها را درون بشکه دوار (بشکه‏ های ضد عفونی بذر و یا بتونیر) و یا روی نایلون پلاستیکی ریخته و به تدریج کود را روی بذرها بطور یکنواخت پاشیده شود و بذرها را زیر و رو گردد تا تمام آنها با کود آغشته شوند. سپس بذرها را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در سایه پهن گرديده و پس از خشک شدن بلافاصله اقدام به کشت گردد. 
روش مصرف غوطه وري نشاء : ظرف مناسبي با ظرفيت نگهداري ۱۰ ليتر آّب آماده شود. سپس حدود ۷ ليتر آب تميز غيركلره به آن اضافه گردد. دو ليتر از بايوفارم مايع به آن اضافه و به خوبي مخلوط شود. سپس به تدريج نشاهاي مورد نياز براي كاشت يك هكتار زمين از خزانه خارج و ريشه آنها با محلول آماده شده آغشته و سپس نشاء به زمين اصلي منتقل شود. براي استفاده از بايوفارم به عنوان سرك يا محلول در آب آبياري، مقدار مصرف اضافه گردد. 
مزاياي استفاده از كود بيولوژيك بايوفارم : 
• كمك به كاهش مصرف و جذب بهينه كودهاي شيميايي. 
• تبديل عناصر نيتروژن، فسفر و پتاسيم از فرم غيرقابل جذب به فرم قابل جذب براي گياه. 
• تقويت و گسترش سيستم ريشه و تارهاي كشنده و افزايش قدرت جذب عناصر از جمله عناصر ريزمغذي نظير آهن و روي. 
• باكتريهاي موجود در بايوفارم با تليد متابوليتهاي مختلف سبب مقاومت گياه در برابر عوامل بيماريزا مانند پوسيدگي ريشه، بوته ميري و تنش زاي محيطي مثل خشكي و شوري ميگردند. 
• تقويت بنيه گياهچه، افزايش درصد جواني زني، ازدياد وزن خشك بخشهاي هوايي و ريشه گياه و در نهايت سبب افزايش توليد و عملكرد در واحد سطح ميگردد. 
• افزايش طول گياه، قطر ساقه، تعداد شاخه‏ ها، ميزان گلدهي، افزايش قطر طبق در آفتابگردان، انبوهي تارهاي موئين ريشه، افزايش وزن هزاردانه و محصول. 
کرج ، گلدشت ، خیابان هشتم غربی
ایمیل : info@biorun.ir 

در صورت تمایل به خرید این محصول می توانید با شماره های زیر، تماس حاصل فرمایید.
۰۱۷۳۲۱۷۶۶۵۷  ساعت ۹ الی ۱۵
۰۹۱۲۰۷۹۱۳۹۷  ساعت ۱۵ الی ۲۲
تماس از طریق تلگرام و یا واتس اپ :
۰۹۱۲۰۷۹۱۳۹۷

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت