7883 بازدید

کود پتاسیم فسفیت مایع

آگهی دهنده: شرکت بار افشان

کود پتاسیم فسفیت مایع  

Potassium phosphite کود دو منظوره جهت تامین عناصر فسفر و پتاسیم برای گیاهان و افزایش مقاومت آنها به بیماری های قارچی
ترکیبات: مونو و دی فسفیت پتاسیم (KH2PO3، K2HPO3) درصد عناصر (حجمی / وزنی) W/V درصد عناصر (وزنی / وزنی) W/W پتاسیم فسفیت پتاسیم K20 فسفر P2O5 پتاسیم K20 فسفر P2O5 36 40 25 28 بسته بندی 1 لیتری  کارتن 10 عددی
معرفی پتاسیم فسفیت: (پتاسیم فسفیت) کود حاوی فسفر و پتاسیم می باشد که خاصیت کودی و افزایش مقاومت گیاهان به بیماری های قارچی را به طور همزمان دارا است. این کود علاوه بر تامین پتاسیم و فسفر مورد نیاز گیاه، مقاومت گیاه به بیماری های قارچی از جمله سفیدک دروغی، بوته میری، پوسیدگی ریشه، گموز و پوسیدگی طوقه ی درختان میوه را افزایش می دهد.
فسفيت به دو صورت مستقيم و غير مستقيم عوامل بيماريزا را كنترل مي كند. در شيوه تاثير غير مستقيم همچون تقويت و استحكام ديواره سلولي موجب افزايش مقاومت گياه ميزبان در مقابل ورود و حمله عوامل بيماريزا مي گردد. در شيوه تاثير مستقيم با توليد فيتوآلكسين موجب پيدايش مقاوت در گياه مي گردد. همچنین ریزش میوه را کاهش داده و باعث افزایش کیفیت و رنگ پذیری میوه می گردد.
نحوه مصرف: محلول پاشی و آب کود
موارد مصرف: کلیه محصولات کشاورزی
توصیه مصرف کودی: گیاهان زراعی (گندم، جو، ذرت، کلزا، چغندر قند، پنبه، برنج، حبوبات و ...) شروع رشد اولیه، ساقه رفتن، دانه بندی بمیزان یک در هزار درختان میوه (سیب، گلابی، گردو، بادام، زیتون، هلو، گیلاس، زردآلو، انگور و ...) متورم شدن جوانه ها تا قبل از گلدهی، شکل گیری میوه بمیزان یک در هزار سبزی صیفی و جالیزی (خیار سبز، گوجه فرنگی، فلفل ، سیب زمینی و ...) 5 – 3 برگی تا قبل از گل، شکل گیری میوه بمیزان یک در هزار مرکبات متورم شدن جوانه ها، پس از تشکیل میوه، بعد از برداشت بمیزان یک در هزار گیاهان زینتی ، فضای سبز و چمن همراه با شروع رشد رویشی تکرار به فاصله 1 ماه بمیزان یک در هزار میزان مصرف پتاسیم فسفیت برای پیشگیری از بروز سفیدک های دروغی و سایر بیماری های قارچی 2 لیتر در هکتار و پس از بروز بیماری 3-4 لیتر در هکتار به صورت محلول پاشی بوده و تکرار آن در یک ماه بعد صورت گیرد.
پتاسیم فسفیت برای کنترل بیماری بوته میری و پوسیدگی ریشه در گیاهان بایستی در مراحل اولیه یعنی پس از سبز شدن و یا در مرحله نشاء کردن مصرف شود و در طول فصل نیز تکرار گردد.
جهت کنترل بیماری گموز، برگ و تنه درختان را با دز 2 در هزار در دو یا سه نوبت به فاصله یک ماه به صورت محلول پاشی استفاده شود.
آدرس: تهران – خیابان زرتشت غربی – نرسیده به خیابان ولیعصر- پلاک 6 – واحد 2
جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی بیشتر با سایر محصولات ما، از طریق لینک زیر از سایت ما دیدن فرمایید.

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت