8223 بازدید

کود هاسمیک محصولی از آریاشیمی

آگهی دهنده: آریا شیمی

کود هاسمیک محصولی از آریاشیمی

کود هاسمیک کود هیومیک اسید غنی شده با اسید فولویک و عناصر ضروری قابل محلول پاشی 40%( Humic Acid + Fulvic Acid) + NPK +TE Water Soluble Powder For Foliar Application 5/1 کيلوگرم + 1%
معرفی کود هاسمیک:
 هاسمیک کودی آلی معدنی است که دارای حدود 40 درصد هیومیک و فولویک اسید می باشد که از بهترین معادن لئوناردیت استخراج شده است. این محصول علاوه بر درصد قابل توجه هیومیک اسید با فولویک اسید و کلیه عناصر ماکرو و میکرو مورد نیاز گیاه غنی شده است که آن را تبدیل به محصولی کامل و استثنائی می سازد. کلیه عناصر ریزمغذی موجود در این کود به صورت کلات شده می باشند. درصد فولویک اسید در این کود بالا بوده و از آنجایی که اسید فولویک به علت وزن پایین به راحتی می تواند عناصر غذایی را جا به جا نموده و تا چندین برابر وزن خود را به داخل سلول حمل کند، بنابراین در انتقال عناصر غذایی هنگام محلول پاشی تاثیر بهتری خواهد داشت. 

هیومیک و فولویک اسید کلات کننده طبیعی عناصر از قبیل آهن، روی، منگنز و ... می باشند و مانع از تثبیت و شسته شدن فسفر ، نیتروژن و عناصر میکرو شده و به طور موثری این عناصر را در اختیار گیاه قرار می دهند. از دیگر خواص هیومیک اسید تحریک رشد گیاه از طریق سرعت بخشیدن به تقسیم سلولی و افزایش حجم سیستم ریشه گیاه می باشد. زمانی که ریشه گیاه رشد مناسبی داشته باشد، جذب آب و عناصر غذایی و ساخت هورمون ها نیز افزایش پیدا کرده و رشد و عملکرد گیاه به طور قابل توجهی افزایش می یابد. هیومیک اسید به فتوسنتز و ساخت قند کمک نموده و سبب تحریک ساخت آنزیم های گیاهی و ویتامین ها نیز می شود.
ترکیبات کود هاسمیک:
هیومیک اسید30 فسفر 8(P2O5) فولویک اسید10 پتاسیم17 (K2O) نیتروژن 11(N) مجموع ریز مغذی ها 1(TE)
مزایا و ویژگی ها کود هاسمیک:
بهبود تهویه و اصلاح ساختمان خاک افزایش رشد و توسعه ریشه تحریک رشد گیاه افزایش فعالیت میکروارگانیسم های مفید خاکی تحریک جوانه زنی بذر بهبود جذب عناصر غذایی از طریق برگ و ریشه افزایش ظرفیت نگهداری آب و تبادل کاتیونی خاک افزایش عملکرد و بهبود کیفیت محصول افزایش کارایی کود و بهبود جذب و استفاده از نیتروژن و فسفر کاهش عناصر سمی در خاک و جلوگیری از آلودگی خاک به فلزات سنگین
اختلاط پذیری کود هاسمیک:
هاسمیک با اکثر کودها و سموم بجز ترکیبات اسیدی مانند سولفات پتاسیم و اوره فسفات سازگار و قابل اختلاط است، اما توصیه می شود قبل از اختلاط کود هاسمیک با هر ترکیبی تست سازگاری و تست محلول پاشی در محوطه ای کوچک پیش از استفاده گسترده انجام شود. هاسمیک را با کودهای کلسیمی مخلوط ننمائید.
روش مصرف کود هاسمیک:
زراعی 1/5 کیلوگرم در هکتار (1 بسته* در هکتار) 4- 3 کیلوگرم در هکتار (2 تا 3 بسته* در هکتار) 1 تا 2 بار محلول پاشی در طول دوره رشد با فواصل 15 روز باغی 3- 1/5 کیلوگرم در هزار لیتر آب (1 تا 2 بسته* در هزار لیتر آب) 5- 4 کیلوگرم در هکتار (3 بسته* در هکتار) 2 تا 3 بار محلول پاشی قبل از گلدهی و از مرحله فندقی شدن میوه با فواصل 15 روز *هر بسته حاوی 1500 گرم کود می باشد. مقادیر توصیه شده کلی بوده و میزان دقیق مصرف، بسته به نوع گیاه، سن گیاه و شدت کمبود عناصر و ... متغیر است، لذا توصیه می شود که برای بهینه نمودن اثر بخشی کود با کارشناسان مجرب منطقه و یا کارشناسان فنی شرکت آریا شیمی مشورت شود.
توصیه های کود هاسمیک:
از محلول پاشی کود در شرایط نامساعد آب و هوایی از قبیل خشکی بیش از حد هوا و یا در زمان احتمال وقوع بارندگی خودداری شود. از محلول پاشی این کود پیش از برداشت خودداری شود زیرا ممکن است به علت رنگی بودن برخی از مواد موجود در کود، لکه هایی ناشی از خشک شدن محلول کود روی میوه یا برگ باقی بماند. جهت بهبود کارایی این کود در هنگام محلول پاشی از سورفکتانت غیر یونی ویکر پلاس به میزان 5/0 لیتر در هزار لیتر آب استفاده نمائید. از محلول پاشی این کود در دوران گل دهی اجتناب شود. از محلول پاشی در هنگام ظهر و هوای گرم اجتناب شود.
نشانی: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان پونک، مجتمع قائم، طبقه پنجم، واحد 17 *
کدپستی :1469615541 *


در صورت تمایل به خرید این محصول می توانید با شماره های زیر، تماس حاصل فرمایید.
۰۱۷۳۲۱۷۶۶۵۷  ساعت ۹ الی ۱۵
۰۹۱۲۰۷۹۱۳۹۷  ساعت ۱۵ الی ۲۲
تماس از طریق تلگرام و یا واتس اپ :
۰۹۱۲۰۷۹۱۳۹۷

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت