2731 بازدید

کود مخصوص پسته فروتی مکس

آگهی دهنده: شرکت تعاونی رشد رهنمون طوس

کود مخصوص پسته فروتی مکس

پسته به عنوان يك محصول استراتژيك جايگاه خاصي را در بين محصولات کشاورزی ایران دارا مي باشد. اما متاسفانه شرايط نامساعد خاك نظير بالا بودن pH، همچنین شور بودن بیشتر خاکهای تحت کشت پسته و عدم مصرف متعادل کودهای شیمیایی موجب شده است تا در کشور عملکرد پسته در مقایسه با رقبای خارجی بسیار اندک باشد. در این ارتباط می توان به زردی، ریزبرگی، پوکی مغز پسته و ضعف عمومی درختان به عنوان مشکلات تغذیه ای رایج اشاره کرد. در بين نهاده هاي كشاورزي مصرف متعادل كود يكي از راههاي سهل الوصول دستيابي به افزايش عملکرد در واحد سطح مي باشد. بر این اساس شرکت رشد رهنمون طوس با شناخت از وضعیت حاصلخیزی خاک های ایران و همچنین نیاز غذایی پسته اقدام به فرمولاسیون کود مایع ويژه پسته با نام فروتی مکس (پی آی اس)  با استفاده از اسيدهاي آلي طبيعي به عنوان عامل هاي كمپلكس كننده عناصر ميكرو نموده است.

معرفي محصول فروتی مکس مخصوص پسته:

فروتی مکس (پی آی اس) ترکیب متعادلي از کلیه عناصر غذایی ضروی گیاه (ماکرو و میکرو) به همراه 20 نوع اسید آمینه، مقدار قابل توجهي اسيد های آلی  و محرک های رشد رویشی و زایشی گياه است كه به طور اختصاصي براي پسته تهيه شده است. اين تركيب که به صورت محلول پاشي قابل استفاده است بر اساس شرایط خاکهای  تحت کشت پسته در ایران فرموله شده است.
فروتی مکس(پی آی اس) براي جلوگيري از حاشيه سوختگي برگهاي پسته و ريزش ميوه بسيار مناسب بوده و در پر كردن ميوه به ويژه در شرايط شور نقش بسزايي دارد. 

استفاده از فروتی مکس (پی آی اس) در اوایل فصل رشد برای تغذیه پسته کافی است و نیازی از سایرکودها به صورت محلول پاشی نیست


 
آدرس: استان خراسان رضوی - مشهد - ابتدای آزاد راه مشهد باغچه
مجتمع کشاورزی طرق - جنب بخش تحقیقـات خـاک و آب - شرکت تعاونی رشد رهنمون طوس
تلفن: 051-33409117
موبایل:09157648894

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت